2gymimg oil 2

25η2

25η3

25η4

Με πολύ κέφι και χορό μαθητές και εκπ/κοι και των δυο σχολείων 2ου Γυμνασίου και 2ου Λυκείου γιορτάσαμε και φέτος τις απόκριες.Ευχόμαστε σε όλους καλή Αποκριά ΚΑΙ ΚΑΛΌ ΤΡΙΉΜΕΡΟ!!!

ΧΟΡ

ΧΟΡ2

ΧΟΡ5   ΧΟΡ3

Μια ανεπανάληπτη γιορτή που θα μας μείνει αξέχαστη από όλες τις απόψεις …. Άψογη συνεργασία μεταξύ Συλλόγων Γυμνασίου και Λυκείου. Οι καθηγητές, γονείς, επίσημοι, αλλά κυρίως τα παιδιά μας τίμησαν με την παρουσία τους. Ο Dj μας Γιωργος Αναστασοπουλος μας γέμισε κέφι. Τα χορευτικά της Mariza Palyvou και της Efi Karakosta εκπληκτικά. Οι ψήστες μας έκαναν ομολογουμένως πολύ καλή δουλειά. Η Γ γυμνασίου πήρε τα δωράκια της και η Γ Λυκείου πεταξε τα καπέλα της αποφοίτησης. Το κέφι και η χαρά δεν έλειψε. Χαμούλης γενικά…..

παρτυ

Εκκλησιασμός στην Αγία Ελεούσα με αρτοκλασία σήμερα, για το σχολείο μας,προς τιμήν των τριών Ιεραρχών.Στη συνέχεια παρακολουθήσαμε ένα αφιέρωμα στη ζωή και το έργο τους και μοιράστηκαν άρτοι σε όλους.Χρόνια πολλά και καλή φώτιση σε μαθητές και καθηγητές!!!
Ευχαριστούμε ιδιαίτερα το Σύλλογο Γονέων του 2ου Γυμνασίου για την προμήθεια των άρτων.
ιερ2

ιερ3
Πολύ όμορφη και συγκινητική η σημερινή μας γιορτή.
Συγχαρητήρια στους διοργανωτές κ.Χριστοδούλου και κ Σολούκο καθώς και σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν!!!
Χρόνια πολλά στην Ελλάδα μας!!!

γιορτ2
γιορ6

Παρουσία εκπροσώπων του Συλλόγου Γονέων και κηδεμόνων, κόψαμε και φέτος την πρωτοχρονιάτικη πίτα μας σε κάθε τμήμα χωριστά και στο σύλλογο των καθηγητών.Τυχερή της χρονιάς η συνάδελφος της ειδικής αγωγής κ. Καντζού.Της ευχόμαστε όλα τα καλά του Θεού στη ζωή της!!!

πιτα

πιτα2

αποκρΚέφι,χορός και τραγούδια αυτή την ξεχωριστή μέρα.Και του χρόνου!!!

αποκρ2

αποκρ3

αποκρ4

αποκρ5

To bazaar του σχολείου μας ολοκληρώθηκε και φέτος για 10η χρονιά ,με απόλυτη επιτυχία!!!! Ευχαριστούμε όλους όσους έφτιαξαν πούλησαν αγόρασαν και συμμετείχαν σε αυτό….. καλες γιορτές και του χρόνου!!!

!23

231

237

236

235

Ορισμός σημαιοφόρου και παραστατών,απονομή αριστείων,βραβείων και η καθιερωμένη σχολική γιορτή για την 28η Οκτωβρίου στο 2ο Γυμνάσιο Καλλιθέας.Συγχαρητήρια σε όλους!!!!
Χρόνια πολλά στην Ελλάδα μας!!!